ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9412047
*
nr 941 2047
Spegel
Förgylld, 187x68
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 19:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 13:33:41
1
1.000 kr
14/2 20:18:01
2
1.500 kr
16/2 17:35:52
1
1.500 kr
16/2 17:35:52
2
1.500 kr (Budbetjänt)
16/2 17:36:12
1
1.800 kr
16/2 17:58:41
3
1.700 kr
16/2 17:58:41
1
1.800 kr (Budbetjänt)
16/2 18:08:26
4
2.400 kr
16/2 19:04:48
2
2.000 kr
16/2 19:04:48
4
2.200 kr (Budbetjänt)
16/2 19:05:52
2
2.400 kr
16/2 19:05:52
4
2.400 kr (Budbetjänt)
16/2 19:15:54
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 941 2047
Spegel
Förgylld, 187x68
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 13:33:41 | 1 | 1.000 kr |
14/2 20:18:01 | 2 | 1.500 kr |
16/2 17:35:52 | 1 | 1.500 kr |
16/2 17:35:52 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/2 17:36:12 | 1 | 1.800 kr |
16/2 17:58:41 | 3 | 1.700 kr |
16/2 17:58:41 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
16/2 18:08:26 | 4 | 2.400 kr |
16/2 19:04:48 | 2 | 2.000 kr |
16/2 19:04:48 | 4 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:05:52 | 2 | 2.400 kr |
16/2 19:05:52 | 4 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:15:54 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58